10 tipů na firemní vánoční dárky

Na konci roku je mezi firmami dobrým zvykem dávat svým obchodním partnerům malou pozornost. Každý rok si marketéři a obchodníci lámou hlavu, čím letos zaujmou, aby jejich lahev s vínem nebyla 150. v pořadí. Já osobně mám ráda originalitu a proto jsem pro vás sepsala 10 + 1 tip na zajímavé firemní vánoční dárky, se kterými rozhodně vystoupíte z davu. Zaujmout můžete kvalitou, originalitou nebo i balením.

Nechte se inspirovat!

Jedinečný zážitek plný smyslných chutí

Čokoláda nikdy neomrzí, nikoho s ní neurazíte a vždy s ní vykouzlíte úsměv na tváři. Českých výrobců čokolády je dnes již mnoho, ale jedna z nich opravdu vyniká svojí kvalitou a chutí, firma svým přístupem. Pražská čokoláda Steiner & Kovařík. Majitel firmy Petr Kovařík si dává záležet na výběru surovin a jejich kvalita se pak výrazně podepisuje i do výsledné chuti čokolády.

Nabídka pro firmy je velmi pružná a flexibilní – od kreativního balení až po samotnou čokoládu, kterou své obchodní partnery a zákazníky obdarujete. Chcete-li svým zákazníkům a klientům dopřát jedinečný zážitek plný smyslných chutí, darujte jim čokoládu z Pražské čokolády Steiner & Kovařík.

Foto zdroj: prazskacokolada.cz

Víno, kterým ukážete, že vám na zákaznících skutečně záleží

Víno, se kterým si u svých obchodních partnerů neuděláte ostudu a rozhodně se nestane vínem putovním. Přesně takové je víno z Vinařství Nechory. Vína, která pocházejí z moravských vinic v oblasti kolem obcí Josefov, Prušánky a Nový Poddvorov zde dostávají tu nejlepší péči. Šetrné postupy při pěstování a v samotné výrobě se sčítají a nakonec plody laskavé péče ochutnáte v každé kapce těchto vín, která si troufám označit jako luxusní.

Můj osobní tip je Blanc de Noirs, brut sekt, šumivé víno vyrobené metodou kvašení v lahvi. Hodnocení tohoto sektu je jednoduché: božský!

S víny z Vinařství Nechory svým zákazníkům ukážete, že vám na nich skutečně záleží.

Foto zdroj: vinarstvinechory.cz

Kousek přírody do pracovního prostoru

Květiny je zvykem nosit spíše k narozeninám nebo jiným slavnostním událostem. V tomto případě však svému zákazníkovi věnujete kousek přírody, který mu jeho pracovní prostor zpříjemní a zkrášlí při nejmenším na celý rok.

Malá i velká mechária na míru a podle přání vyrábí Ateliér 26.

Foto zdroj: atelier26.cz

Sypané čaje ručně balené v sociální firmě

Připomeňte se svému obchodnímu partnerovi každé ráno u šálku dobrého čaje. Čaje, který byl ručně zabalen v sociální firmě. Z každého sáčku darují Čajové Bedýnky 1,- Kč na podporu handicapovaných sportovců z Jedličkova ústavu pod hlavičkou #nejsemžádnýčajíček. A protože tito borci rozhodně nejsou žádní čajíčci, stejně tak, jako čaje z Čajových Bedýnek, můžete mít pro firemní zákazníky název čaje vymyšlený na míru.

Dopřejte svým zákazníkům dárek, který voní, hřeje a pomáhá.

Foto zdroj: cajovebedynky.cz

Darujte byznys

Netradiční dárek pro vaše obchodní partnery nabízí  Podnikatelský klub Smart Network, který úspěšně 10 let pořádá podnikatelská setkání a akce. Obešla jsem podobných setkání hodně a Smart Network, musím říct, to opravdu umí. Jejich setkání jsou profesionální, komunita podnikatelů je otevřená, aktivní a funkční. Učí podnikatele navazovat a sdílet kontakty, vytvářejí prostředí pro vzájemný obchod, inspiraci a podporu.

Dárkový poukaz na networkingové setkání nebo workshop „Jak se prezentovat a vytvářet dlouhodobé pracovní a osobní vazby“ bude pro vaše obchodní partnery dárkem, který ocení.

Foto zdroj: smartnetwork.cz

Řekni to oplatkou

Kdokoliv jede do lázeňského města, vždy je od svého okolí zaúkolován, aby nezapomněl přivézt oplatky. O oplatky je velký zájem a za chuť a kvalitu těchto vám ručím! Oplatku můžete využít jako vánoční přání nebo je-li váš rozpočet o trochu bohatší, pak rozhodně zaujmete oplatkou s vlastním logem nebo vzkazem.

Oplatkárna si i s individuálním přáním a designem umí poradit.

Foto zdroj: oplatkarna.cz

Ilustrace jako přání

Dárkem může být i samo přání, zejména je-li malované ručně originální či jinak nevšední. Z takového přání se pak může snadno stát i obrázek, který zkrášlí kancelář nebo pracovnu vašeho obchodního partnera. 

Výtvarnice Pavlína Zuzová vytváří originální autorská přání pod značkou Malé ilustrace.

Foto zdroj: maleilustrace.cz

Nesmrtelný papír

Co víc svým obchodním partnerům a zákazníkům přát, než aby jim byznys rostl i v dalším roce! S našimi zákazníky poroste i naše firma. Originální způsobem můžete toto přání sdělit pomocí rostoucího papíru. V ručně vyrobeném papíru jsou zalisována semínka rostlin. Stačí zasadit, zalévat a počkat, až vše vyroste.

Každý kousek je originál, který nebude mít nikdo jiný. Kytky k jídlu vám vyjdou vstříc ve velikostech i tisku vašeho loga, případně celého přání či poselství.

Foto zdroj: kytkykjidlu.cz

Lektoři, darujte to hrou

Máte-li spíše menší počet zákazníků, ale o to jsou větší a významnější a můžete si tedy dovolit vyšší rozpočet na jeden dárek, věnujte jim trochu zábavy se sadou Daruj to hrou. Pokud je navíc kreativita a vzdělávání součástí vašeho podnikání, pak takovým dárkem u svých zákazníků své kvality určitě podtrhnete.

Jste-li například lektoři, pak tento způsob předání firemního dárku může využít například k propagaci nového školení.

Foto zdroj: darujtohrou.cz

Ani u firemních dárků nepodceňujte jejich obal

Rozhodnete-li se letos přeci jen pro více tradiční pozornost, zkuste z ní nevšední dárek udělat alespoň jejím obalem. Ať už ozdobým sáčkem, do kterého dárek vložíte nebo ho zabalíte do nevšedního papíru.

A opět sáhnu po autorském díle, tentokrát ze štětce mé oblíbené výtvarnice Markéty Jinochové, která tvoří pod značkou MANKAI Paper.

Foto zdroj: bellarose.cz, mankaipaper.cz

Jak na branding

Při všem nadšení z Vánoc a spolupráce s našimi zákazníky nesmíme zapomínat na svoji značku. I kvůli ní to vše děláme. Skutečnost, že se jedná o pozornost věnovanou jménem firmy, snadno a bez větších nákladů podtrhneme například stužkou s naším logem, nebo tím nejjednodušším způsobem a to visačkou s logem.

Výše uvedené dodavatele jsem pro vás vybírala velmi pečlivě, co šlo jsem také osobně vyzkoušela nebo ochutnala :-). Vím, že mnoho z uvedených výrobců dokáže vyjít vstříc i vašim individuálním požadavkům například na motiv, barvu, tvar apod. Jen je poptejte včas, abyste měli své dárky připraveny až je budete potřebovat.

Tento článek vznikl v přelomovém roce 2020. Nikdo jiný, nez my sami, nás a naše podnikání nezachrání. Letošní inspiraci proto považujte také jako jednu z cest jak podpořit drobné živnostníky a malé firmy. Letos to všichni potřebují, více než kdy jindy.

Poslední tip

Vánoční dárky pro firemní klienty lze nakonec vyřešit i zcela jinak. Můžete, podobně jako ve firmě Enovation, věnovat celý rozpočet na dobročinné účely a místo dárku zaslat, nebo ještě lépe osobně předat, svým obchodním partnerům dopis s vysvětlením.  Na osobní vazby a styky v byznyse nezapomínejme, ať je doba jakákoliv!

Přeji nám všem šťastné, veselé a zdravé Vánoce! 

Další články

clubhouse

Fenomén Clubhouse

Fenomén Clubhouse dorazil do Česka. Jak to na nové sociální síti chodí? Co všechno o ní potřebujete vědět? Může být lékem na sociální izolaci.