10 tipů na firemní vánoční dárky

Na konci roku je mezi firmami dobrým zvykem dávat svým obchodním partnerům malou pozornost. Každý rok si marketéři a obchodníci lámou hlavu, čím letos zaujmou, aby jejich lahev s vínem nebyla 150. v pořadí. Já osobně mám ráda originalitu a proto jsem pro vás sepsala 10 + 1 tip na zajímavé firemní vánoční dárky, se kterými rozhodně vystoupíte z davu.

Nechte se inspirovat!

Ilustrace jako přání

Dárkem může být i samo přání, zejména je-li malované ručně originální či jinak nevšední. Z takového přání se pak může snadno stát i obrázek, který zkrášlí kancelář nebo pracovnu vašeho obchodního partnera. 

Výtvarnice Pavlína Zuzová vytváří originální autorská přání pod značkou Malé ilustrace.

Foto zdroj: maleilustrace.cz

Sypané čaje ručně balené v sociální firmě

Připomeňte se svému obchodnímu partnerovi každé ráno u šálku dobrého čaje. Čaje, který byl ručně zabalen v sociální firmě. Z každého sáčku darují Čajové Bedýnky 1,- Kč na podporu handicapovaných sportovců z Jedličkova ústavu pod hlavičkou #nejsemžádnýčajíček. A protože tito borci rozhodně nejsou žádní čajíčci, stejně tak, jako čaje z Čajových Bedýnek, můžete mít pro firemní zákazníky název čaje vymyšlený na míru.

Dopřejte svým zákazníkům dárek, který voní, hřeje a pomáhá.

Foto zdroj: cajovebedynky.cz

Nesmrtelný papír

Nacházíme se sice v době internetově-covidové a mnoho věcí přešlo nebo ještě přechází do elektronické podoby, přesto milovníků tradičních hodnot je stále dost. Patřím mezi ně. Papír a výrobky z něj mne nikdy neomrzí a věřím, že originálním týdenním plánovačem nebo to-do listem potěšíte i své obchodní protějšky.

Vidí to tak i Julie a Lenka, které plánování zasvětily svoji tvorbu i podnikání. Jejich plánovací pomocníky najdete pod značkou Jil Sisters.

Foto zdroj: jilsisters.cz

Firemní dárek to musí být vždy jen diář

Lahev vína, diáře a kalendáře jsou asi nejčastější vánoční firemní dárky. Poznámkové bloky, bez ohledu na dobu digitální, používá stále mnoho z nás. A proč bychom si nemohli své poznámky zase psát do sešitu, obzvlášť, má-li krásné desky vyrobené z ručního papíru.

Nákupem dárků v chráněné dílně Lemniskata získají vaše dárky další přidanou hodnotu, o kterou se můžete se svými zákazníky podělit.

Foto zdroj: lemniskata.cz

Nezapomenutelná čokoláda

Čokoláda nikdy neomrzí, nikoho s ní neurazíte a vždy s ní vykouzlíte úsměv na tváři. Darujete-li ji navíc v personalizované krabičce, rozhodně neskončí ve skříni ani na cestě k někomu dalšímu… 😉

Českých výrobců čokolád je dnes již mnoho. Hledáte-li moderní design a jedinečný zážitek plný smyslných chutí, najdete ho v Pražské čokoládě Steiner & Kovařík.

Foto zdroj: prazskacokolada.cz

Řekni to oplatkou

Kdokoliv jede do lázeňského města, vždy je od svého okolí zaúkolován, aby nezapomněl přivézt oplatky. O oplatky je velký zájem a za chuť a kvalitu těchto vám ručím! Oplatku můžete využít jako vánoční přání nebo je-li váš rozpočet o trochu bohatší, pak rozhodně zaujmete oplatkou s vlastním logem nebo vzkazem.

Oplatkárna si i s individuálním přáním a designem umí poradit.

Foto zdroj: oplatkarna.cz

Místo vína zkuste sirup

U jídla ještě chvíli zůstaneme. Přeci jen je to vděčný dárek. Jste-li přeci jen zastánci dárků v lahvi, zkuste inovaci obsahu. Pod značkou Bylinky od Světa vyrábí Lada Čuříková bylinné a ovocné sirupy z lokálních surovin. Bylinky sbírá výhradně v čisté přírodě CHKO Třeboňska, ostatní suroviny pocházejí od prověřených pěstitelů z jižních Čech. Samozřejmostí je absence chemických konzervantů a éček a na své si přijdou vegani i milovníci bio kvality.

Foto zdroj: bylinkyodsveta.cz

Kousek přírody do pracovního prostoru

Květiny je zvykem nosit spíše k narozeninám nebo jiným slavnostním událostem. V tomto případě však svému zákazníkovi věnujete kousek přírody, který mu jeho pracovní prostor zpříjemní a zkrášlí při nejmenším na celý rok.

Malá i velká mechária na míru a podle přání vyrábí Ateliér 26.

Foto zdroj: atelier26.cz

Lektoři, darujte to hrou

Máte-li spíše menší počet zákazníků, ale o to jsou větší a významnější a můžete si tedy dovolit vyšší rozpočet na jeden dárek, věnujte jim trochu zábavy se sadou Daruj to hrou. Pokud je navíc kreativita a vzdělávání součástí vašeho podnikání, pak takovým dárkem u svých zákazníků své kvality určitě podtrhnete.

Jste-li například lektoři, pak tento způsob předání firemního dárku může využít například k propagaci nového školení.

Foto zdroj: darujtohrou.cz

Ani u firemních dárků nepodceňujte jejich obal

Rozhodnete-li se letos přeci jen pro více tradiční pozornost, zkuste z ní nevšední dárek udělat alespoň jejím obalem. Ať už krabičkou, do které dárek vložíte nebo papírem, do které firení dárek zabalíte, pokud už svoji krabičku má.

A opět sáhnu po autorském balícím papíru, tentokrát z dílny výtvarnice Markéty Jinochové, která tvoří pod značkou MANKAI Paper.

Foto zdroj: bellarose.cz, mankaipaper.cz

Jak na branding

Při všem nadšení z Vánoc a spolupráce s našimi zákazníky nesmíme zapomínat na svoji značku. I kvůli ní to vše děláme. Skutečnost, že se jedná o pozornost věnovanou jménem firmy, snadno a bez větších nákladů podtrhneme například stužkou s naším logem, nebo tím nejjednodušším způsobem a to visačkou s logem.

Výše uvedené dodavatele jsem pro vás vybírala velmi pečlivě, co šlo jsem také osobně vyzkoušela nebo ochutnala :-). Vím, že mnoho z uvedených výrobců dokáže vyjít vstříc i vašim individuálním požadavkům například na motiv, barvu, tvar apod. Jen je poptejte včas, abyste měli své dárky připraveny až je budete potřebovat.

Tento článek vznikl v přelomovém roce 2020. Nikdo jiný, nez my sami, nás a naše podnikání nezachrání. Letošní inspiraci proto považujte také jako jednu z cest jak podpořit drobné živnostníky a malé firmy. Letos to všichni potřebují, více než kdy jindy.

Poslední tip

Vánoční dárky pro firemní klienty lze nakonec vyřešit i zcela jinak. Můžete, podobně jako ve firmě Enovation, věnovat celý rozpočet na dobročinné účely a místo dárku zaslat, nebo ještě lépe osobně předat, svým obchodním partnerům dopis s vysvětlením.  Na osobní vazby a styky v byznyse nezapomínejme, ať je doba jakákoliv!

Přeji nám všem šťastné, veselé a zdravé Vánoce! 

Chcete více tipů?

Další články

clubhouse

Fenomén Clubhouse

Fenomén Clubhouse dorazil do Česka. Jak to na nové sociální síti chodí? Co všechno o ní potřebujete vědět? Může být lékem na sociální izolaci.