Loading...

10 tipů na firemní vánoční dárky

firemni darky

Na konci roku je mezi firmami dobrým zvykem dávat svým obchodním partnerům malou pozornost. Každý rok si marketéři a obchodníci lámou hlavu, čím letos zaujmou, aby jejich lahev s vínem nebyla 150. v pořadí. Já osobně mám ráda originalitu a proto jsem pro vás sepsala 10 + 1 tip na zajímavé firemní vánoční dárky, se kterými rozhodně vystoupíte z davu.

Nechte se inspirovat!

Ilustrace jako přání

Dárkem může být i samo přání, zejména je-li malované ručně originální či jinak nevšední. Z takového přání se pak může snadno stát i obrázek, který zkrášlí kancelář nebo pracovnu vašeho obchodního partnera. 

Výtvarnice Pavlína Zuzová vytváří originální autorská přání pod značkou Malé ilustrace.

Foto zdroj: maleilustrace.cz

Pro milovníky kávy a cestování

Je váš obchodní partner milovníkem kávy? A ještě k tomu rád cestuje? V tom případě ocení prakticky balenou a chuťově výbornou kávu z Pardubic. Je balena v praktických sáčcích, díky kterým si lahodnou kávu připravíte přímo v hrnku.

Malé degustační balení od Kávy do kapsy bude tou správnou volbou pro firemní vánoční dárek.

 

Foto zdroj: kavadokapsy.cz

Nesmrtelný papír

Nacházíme se sice v době internetově-covidové a mnoho věcí přešlo nebo ještě přechází do elektronické podoby, přesto milovníků tradičních hodnot je stále dost. Patřím mezi ně. Papír a výrobky z něj mne nikdy neomrzí a věřím, že originálním týdenním plánovačem nebo to-do listem potěšíte i své obchodní protějšky.

Vidí to tak i Julie a Lenka, které plánování zasvětily svoji tvorbu i podnikání. Jejich plánovací pomocníky najdete pod značkou Jil Sisters.

Foto zdroj: jilsisters.cz

Firemní dárek to musí být vždy jen diář

Lahev vína, diáře a kalendáře jsou asi nejčastější vánoční firemní dárky. Poznámkové bloky, bez ohledu na dobu digitální, používá stále mnoho z nás. A proč bychom si nemohli své poznámky zase psát do sešitu, obzvlášť, má-li krásné desky vyrobené z ručního papíru.

Nákupem dárků v chráněné dílně Lemniskata získají vaše dárky další přidanou hodnotu, o kterou se můžete se svými zákazníky podělit.

Foto zdroj: lemniskata.cz

Nezapomenutelná čokoláda

Čokoláda nikdy neomrzí, nikoho s ní neurazíte a vždy s ní vykouzlíte úsměv na tváři. Darujete-li ji navíc v personalizované krabičce, rozhodně neskončí ve skříni ani na cestě k někomu dalšímu… 😉

Českých výrobců čokolád je dnes již mnoho. Hledáte-li moderní design a jedinečný zážitek plný smyslných chutí, najdete ho v Pražské čokoládě Steiner & Kovařík.

Foto zdroj: prazskacokolada.cz

Řekni to oplatkou

Kdokoliv jede do lázeňského města, vždy je od svého okolí zaúkolován, aby nezapomněl přivézt oplatky. O oplatky je velký zájem a za chuť a kvalitu těchto vám ručím! Oplatku můžete využít jako vánoční přání nebo je-li váš rozpočet o trochu bohatší, pak rozhodně zaujmete oplatkou s vlastním logem nebo vzkazem.

Oplatkárna si i s individuálním přáním a designem umí poradit.

Foto zdroj: oplatkarna.cz

Místo vína zkuste sirup

U jídla ještě chvíli zůstaneme. Přeci jen je to vděčný dárek. Jste-li přeci jen zastánci dárků v lahvi, zkuste inovaci obsahu. Pod značkou Bylinky od Světa vyrábí Lada Čuříková bylinné a ovocné sirupy z lokálních surovin. Bylinky sbírá výhradně v čisté přírodě CHKO Třeboňska, ostatní suroviny pocházejí od prověřených pěstitelů z jižních Čech. Samozřejmostí je absence chemických konzervantů a éček a na své si přijdou vegani i milovníci bio kvality.

Foto zdroj: bylinkyodsveta.cz

Kousek přírody do pracovního prostoru

Květiny je zvykem nosit spíše k narozeninám nebo jiným slavnostním událostem. V tomto případě však svému zákazníkovi věnujete kousek přírody, který mu jeho pracovní prostor zpříjemní a zkrášlí při nejmenším na celý rok.

Malá i velká mechária na míru a podle přání vyrábí Ateliér 26.

Foto zdroj: atelier26.cz

Lektoři, darujte to hrou

Máte-li spíše menší počet zákazníků, ale o to jsou větší a významnější a můžete si tedy dovolit vyšší rozpočet na jeden dárek, věnujte jim trochu zábavy se sadou Daruj to hrou. Pokud je navíc kreativita a vzdělávání součástí vašeho podnikání, pak takovým dárkem u svých zákazníků své kvality určitě podtrhnete.

Jste-li například lektoři, pak tento způsob předání firemního dárku může využít například k propagaci nového školení.

Foto zdroj: darujtohrou.cz

Ani u firemních dárků nepodceňujte jejich obal

Rozhodnete-li se letos přeci jen pro více tradiční pozornost, zkuste z ní nevšední dárek udělat alespoň jejím obalem. Ať už krabičkou, do které dárek vložíte nebo papírem, do které firení dárek zabalíte, pokud už svoji krabičku má.

A opět sáhnu po autorském balícím papíru, tentokrát z dílny výtvarnice Markéty Jinochové, která tvoří pod značkou MANKAI Paper.

Foto zdroj: bellarose.cz, mankaipaper.cz

Jak na branding

Při všem nadšení z Vánoc a spolupráce s našimi zákazníky nesmíme zapomínat na svoji značku. I kvůli ní to vše děláme. Skutečnost, že se jedná o pozornost věnovanou jménem firmy, snadno a bez větších nákladů podtrhneme například stužkou s naším logem, nebo tím nejjednodušším způsobem a to visačkou s logem.

Výše uvedené dodavatele jsem pro vás vybírala velmi pečlivě, co šlo jsem také osobně vyzkoušela nebo ochutnala :-). Vím, že mnoho z uvedených výrobců dokáže vyjít vstříc i vašim individuálním požadavkům například na motiv, barvu, tvar apod. Jen je poptejte včas, abyste měli své dárky připraveny až je budete potřebovat.

Tento článek vznikl v přelomovém roce 2020. Nikdo jiný, nez my sami, nás a naše podnikání nezachrání. Letošní inspiraci proto považujte také jako jednu z cest jak podpořit drobné živnostníky a malé firmy. Letos to všichni potřebují, více než kdy jindy.

Poslední tip

Vánoční dárky pro firemní klienty lze nakonec vyřešit i zcela jinak. Můžete, podobně jako ve firmě Enovation, věnovat celý rozpočet na dobročinné účely a místo dárku zaslat, nebo ještě lépe osobně předat, svým obchodním partnerům dopis s vysvětlením.  Na osobní vazby a styky v byznyse nezapomínejme, ať je doba jakákoliv!

Přeji nám všem šťastné, veselé a zdravé Vánoce! 

Chcete více tipů?

2 thoughts on “10 tipů na firemní vánoční dárky

  1. Prima nápady, děkuji. My většinou ve firmě dárky pro nejdůležitější obchodní partnery řešili právě lahví kvalitního vína, poté jsme zkoušeli různé poukázky a letos máme v plánu malý experiment, který by mohl být opravdu povedený. 😀 Rádi bychom pro skupinku 6 top partnerů společný zážitek, trochu nevšední a jiný než je běžné – zvažujeme společnou degustaci světových rumů, o něco odvážnější nápad je střelba na střelnici a pokud by neprošlo, pak to darujeme wellness poukázky. 😉 Osobně se mi osvědčil tento zdroj https://www.impresio.eu/products-list/vsechny-zazitky?kde=brno Jsme z brna, je to po ruce a vouchery posílají okamžite. Takže top.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..