Animované video zvládne každý. I malý živnostník. Podívejme se, jak něj!

Videa jsou trend! Z televizních obrazovek se už dávno přesunula na internet. Kanály jako je YouTube jsou na nich postaveny. Několik posledních sezón videa podporuje i samotný Facebook a tak se dá říci, že kdo ve své propagaci nevyužívá video, ten jako by nebyl.

Představa videa pro živnostníky a malé firmy je však často velmi děsivá. Řekne-li se video, vybaví se nám video, jak ho známe z televize. Kde někdo sedí nebo stojí a mluví. Toho se často bojíme. Stoupnout si před kameru a být tzv. za hvězdu.

Naštěstí hrané video není jedinou možností. Nechceme-li se trápit s živými aktéry, službu nám dobře splní video animované. To je ale drahé, řeknete si! Není!

Cena ani hlas průvodce není problém

Animované video si dnes zvládnete vyrobit sami za pár stokorun (nebo i méně, budete-li jich tvořit hodně). A nebudete potřebovat ani profesionála, který by vám video namluvil. Ceny profesionálů, obvykle herců, za mluvené slovo se obvykle pohybují v řádek jednotek tisíc korun a výše (podle kvality projevu a známosti herce) za hodinu práce.

Mluvené slovo dnes dokáže již celkem dobře zastoupit počítač a to se týká zejména angličtiny. Pokud váš nástroj na tvorbu videa češtinu nezvládne, vždy se to dá velmi elegantně obejít a informaci, kterou chceme sdělit,  prostě napíšeme a celé video podkreslíme hudbou. I tak výsledek může být úchvatný.

3 tipy

Dnes vám chci představit 3 zajímavé nástroje, ve kterých si můžete různé formy animovaného videa vytvořit. Zvládnete to sami a pořizovací, resp. paušální náklady nejsou nijak nepřekonatelnou překážkou.

Mými dnešními tipy jsou:

www.videoscribe.co

www.goanimate.com

www.biteable.com

Chcete-li svůj záměr použití videa zkonzultovat, ozvěte se mi. Prvních 20 minut konzultace jsou zdarma.

Další články

clubhouse

Fenomén Clubhouse

Fenomén Clubhouse dorazil do Česka. Jak to na nové sociální síti chodí? Co všechno o ní potřebujete vědět? Může být lékem na sociální izolaci.