Chci e-shop. Kolik mě to bude stát?

náklady na e-shop

E-shopy stále ještě rostou jako houby po dešti. Hlavně ženy se v posledních letech vrhají do podnikání. Majitelem každého šestého e-shopu je žena, především ta na mateřské dovolené. Všechno to vypadá celkem snadno, naklikám si e-shop a jedu. Kolik to ale ve skutečnosti stojí?

Náklad na pořízení samotné šablony e-shopu je z hlediska celkových investic jeden z nejnižších. Pořídíte si ji už za pár stovek, velmi dobrou službu dostanete už za cca 1.200 Kč měsíčně. Budete-li si e-shop “naklikávat” sami, pak ušetříte další nemalé prostředky.

A co ještě?

Nákladů na e-shop je samozřejmě mnohem víc, na některé z nich si hned nevzpomenete a na některé, bohužel, přicházíte až tzv. za pochodu …. A to je špatně. Znamená to, že jsou to položky se kterými ve svých plánech nepočítáte a svojí výší vás mohou mnohdy nemile zaskočit. Ona totiž stovka ke stovce vám najednou udělá pár (desítek) tisíc korun.

Pár e-shopů jsem již postavila a v e-commerce a online marketingu se pohybuji nějaký ten pátek. Myslím dopředu, vidím za roh a přemýšlím v souvislostech. Uvažujete-li o e-shopu nebo jste právě ve fázi příprav, stáhněte si tento seznam. Pomůže vám na nic podstatného nezapomenout.

 

seznam nákladů pro eshop

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů