JAK ZVOLIT DOMÉNU

Správný výběr domény je velmi důležitý. Ovlivníte tím, zda vás najdou vyhledávače i vaši zákazníci.

Jak by měla dobře zvolená doména vypadat?

Název domény by měl být jednoznačný a výstižný. Ideálně by se mělo jednat o:

  • vaše jméno
  • příjmení
  • jméno a příjmení
  • název značky
  • jméno výrobku
  • název služby

Ve vysoce konkurenčním prostředí, jakým internet bezesporu je, to může být obtížné, spousta domén je již obsazena. Přesto se pokuste vyvarovat pomlček v názvu nebo odlišením od konkurence pouze jednotným či množným číslem.

Zda zvolit doménu s příponou .CZ, .SK, .EU, .COM nebo jinou bude záležet na tom, na jaký trh se chcete orientovat. Pokud se rozhodnete spustit například eshop na českém trhu a víte, nebo předpokládáte, že byste ho v případě úspěchu rády rozšířily i do okolních zemí, je dobré se již při registraci české domény podívat, zda je vaše doména k dispozici i s jinými příponami. Nic nezkazíte, pokud si je rovnou zaregistrujete.

Registrace domény rozhodně neznamená, že na ní musíte ihned spouštět vaše stránky. Doménu můžete teoreticky pouze vlastnit roky.

ČESKY NEBO ANGLICKY?

Název domény volte i s ohledem na trh, kde chcete působit. V českém prostředí jsou lepší české domény, ale pokud se bude jednat o slovo, jehož výslovnost je jednoznačná (stejně se čte i píše) a navíc je to například slovo i v českých končinách zažité, nebojte se ho využít.

Chcete se poradit o volbě vaší domény? Nechte mi na sebe kontakt, zavolám vám zpět.

Pomohl vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli

Další články

clubhouse

Fenomén Clubhouse

Fenomén Clubhouse dorazil do Česka. Jak to na nové sociální síti chodí? Co všechno o ní potřebujete vědět? Může být lékem na sociální izolaci.