Kruhový objezd ve městě zvaném ŽIVOT

 

V určité životní fázi se víceméně každý z nás dostane do místa, které jsem si pro sebe pojmenovala životním kruhovým objezdem. Je to období, ve kterém přemýšlíme o svém životě a hlavně o cestě, kterou se vydat dál. Takové rozhodnutí není jednoduché, proto chvíli trvá, a zkrátka se na své cestě zastavíme a kroužíme a kroužíme… Přemýšlíme nad smyslem stávající cesty a o tom, jak by měla vypadat naše nová, lepší cesta. Lepší v tom, že nám bude přinášet nejen radost a vnitřní uspokojení, ale také uživí nás a naši rodinu.

životní změna

Než jsme se dostali na svůj kruhový objezd, náš život jel v určitém směru a tempu. Sem tam se na cestě objevil menší či větší výmol, ale jelo to. Stane se, že těch výmolů a karambolů je na cestě najednou moc, nebo je na té cestě pro vás příliš hustý provoz, zkrátka nám už naše cesta nevyhovuje. Postupně se v nás hromadí pocity vnitřní nespokojenosti a s nimi sílí také potřeba vnitřní změny. Sílí tak dlouho a tak moc až nás přivede na náš kruhový objezd.

Ozývají se vaše vnitřní hlasy a bojujeme sami se sebou, protože máme přeci od mala vštípeno, že věci mají svůj řád, normální je chodit pravidelně do školy, pak do práce, každý den poctivě 8 hodin pracovat a vědět, že začátkem příštího měsíce mi přijde ta má jistota. Jenže naše vnitřní, svobodné , křičí, že se nechceme upracovat. Víme, že práci k obživě potřebujeme, ale smysl našeho života vidíme jednoduše v něčem jiném a rozhodně to není o nic nedělání. Uvědomujeme si, že jsme byli k něčemu vychováni a vedeni, ale nám to zkrátka nevyhovuje.

A právě tato vnitřní nespokojenost je hybnou silou našeho budoucího úspěchu! Je to síla, která nás dokáže vykopnout z vaší komfortní zóny, a začneme si připouštět myšlenku na osvobození. Myšlenku na nezávislý příjem a kontrolu vlastního času a aktivit.

Dnešní doba je kouzelná. Je kouzelná zejména v příležitostech a možnostech, které nám nabízí. Jen je třeba zvednout hlavu, otevřít oči a mysl a využít je! Vím, že to nemusí být vždy tak jednoduché. Mnohdy máme svoji příležitost před očima a jen ji nevidíme. Vlivem různých okolností nejsme schopni ji vidět. Věřte mi, vím o čem mluvím 🙂 Ten okamžik, kdy se dostavilo moje prozření, nebo jak se dnes s oblibou říká „WOW“ nebo „AHA“ efekt, nikdy nezapomenu. V tu chvíli začaly na moji cestu svítit všechny lampy, slunce, Měsíc, zkrátka vše na co jen vzpomenete. Věci mi začaly dávat smysl, zapadat do sebe jako puzzle a nebylo o čem přemýšlet a váhat.

Není divu, že i po opadnutí prvotních emocí dobře vyšel i business plán. Hlavní ale je, že přišla životadárná energie, která člověka žene s nadšením a elánem dál. A že se na cestě objeví sem tam nějaký výmol? To  přeci nevadí. Na naše cesty patří. No a co, tak přidám plyn, výmol projedu a jede se dál!

Jestli právě teď kroužíte po svém kruhovém objezdu, přemýšlejte o cestě dál, ale nehledejte tu jiskru, která vše zažehne. Ve správný čas přijde sama. A může to být úplná drobnost, nebo maličkost, která vás nakonec překvapí. U mě to byl příspěvek na sociální síti od člověka, se kterým jsem se v dávné minulosti letmo setkala a dál se naše cesty nijak nekřížily. Aniž by o tom do dneška  věděl, dokázal zažehnout jiskru. Děkuji, Šamane!

 

Další články

clubhouse

Fenomén Clubhouse

Fenomén Clubhouse dorazil do Česka. Jak to na nové sociální síti chodí? Co všechno o ní potřebujete vědět? Může být lékem na sociální izolaci.