Rok se s rokem sešel – první rok na volné noze je za mnou

Mé milé ženy, při psaní těchto řádek mne trápí výčitky, že jsem vás zde svým psaním zanedbávala. Na začátku jsem začala dobře, měla jsem plán a předsevzetí – 1 článek týdně. Chvíli to šlo, ale pak “se to zvrhlo” a byla asi milion a jedna věc, které jsem ve svém podnikání dávala přednost. A je to škoda. Proč?

Ženy a Ženy s.r.o. obzvlášť jsou zcela úžasné a fungují fantasticky. Pro začátek jakéhokoliv podnikání je mohu jen doporučit a to z mnoha důvodů:

PRVNÍ KRŮČKY

Díky tomu, jak jsou Ženy s.r.o. nastaveny, poskytují skvělý prostor, kde si bezbolestně může každá z nás vyzkoušet jaké to je vykročit z vlastní ulity. Překonat svůj vlastní strach, který nás mnohdy brzdí, a vyjít s kůží na trh.

ZPĚTNÁ VAZBA

Krok jedna je ale důležitý ještě z jednoho, neméně důležitého důvodu a tou je zpětná vazba, kterou komunita žen dává. A dávala ji i mně. Tisíc pochyb o tématu svého prvního příspěvku na blog a pak … to přišlo: jedno srdíčko, druhé, komentář … Vzpomínám si, jak jsem každou čtvrt hodinku sledovala aktualizace a nadšeně běhala za manželem a říkala mu: „Podívej, ono se to líbí, holky to čtou!“

ENERGIE

Vidět zájem o vlastní tvorbu a ještě k tomu pozitivní, člověka nabije neuvěřitelným množstvím energie, které ho žene a motivuje dál. Motivuje ho k dalším odvážným krokům v podnikání, nebát se jít dál a dál a postupně bojovat se vším, co podnikání stojí v cestě a znesnadňuje ho (po prvním roce toto hodnotím mimochodem tak, že největší překážkou už nejsem ani já sama, ani konkurence, ale hlavně stát, který podnikateli nic nedá, vše po něm chce a jednoduchost není v jeho slovníku).

TESTOVÁNÍ

Fantastická věc. A teď nemluvím o holkách testovačkách 😉 Skvěle jsem si otestovala, jak ženy fungují jako (můj tajný tip a pilíř) v marketingu, jak fungují odkazy a že ženy jsou jeden z funkčních mostů, který je schopen přivádět na stránky návštěvníky.

Jsem fascinována tím, že uběhlo už několik dlouhých měsíců od doby, kdy jsem zde zveřejnila článek o nastavení SEO blogu a stále přes něj na mé stránky chodíte a stahujete.

Po roce, kdy jsem se ve svém podnikání posunula, získala více sebedůvěry i zkušeností, jsem odhodlána jít dál a více se zaměřit na své vlastní aktivity (než aktivity mých klientů). Jednou z nich je i návrat k blogování.

Vy, ženy, jste mi samy ukázaly cestu, kterou se mám vydat. Tato cesta mi dává smysl a já říkám: “Proč, ne?” A tak se brzy dozvíte více a můžeme se společně těšit na pokračování.

Jeden z nových závazků před novou podnikatelskou sezónou je: alespoň 1 článek na blog měsíčně.

 

Krásné léto, milé dámy 🙂

Další články

clubhouse

Fenomén Clubhouse

Fenomén Clubhouse dorazil do Česka. Jak to na nové sociální síti chodí? Co všechno o ní potřebujete vědět? Může být lékem na sociální izolaci.